Vítej!


22.07.2018

3 nové! Ehm...


16.05.2012

Zcela šokující bude zřejmě informace že jsem přidal troje nové cigarety. Doufal v to ještě někdo?


30.01.2011

Po čtvrtroce opět nějaký update, i když dost malý. Z českých trafik jsem vylovil cigarety s tak exotickou chutí, že je to až k neuvěření. A z mého výletu po Americe jsem přivezl jedny obzvláště levné cigarety, které ale příjemně překvapily.

Možná se ptáte proč pouze jedny, proč jsem tamní trafiky nevyplenil lépe. Skutečnost je taková, že se Amerika chová k tomu nejlepšímu co dala světu naprosto macešsky. Nejen že na letištích nemají kuřárny (ta z neznámého důvodu není ani v Ruzyni - otřesné!), ale i v obchodech nemají cigarety u pultu vystavené a kdo nějaké chce, musí si o ně výslovně říci. A to je ten problém. Těžko se kupují neznámé značky když ani nevíte jaké existují. Po žádosti o nějaké "místní cigarety" mi hispánská prodavačka nabídla Marlbora (nakonec měla pravdu, co je taky víc amerického) a když jsem stejně pochodil i v jiném obchodě, přestal jsem se snažit. Nikde jsem neviděl ani prodejní automaty, zřejmě je úřady na Floridě také zakázaly. Je to hrůza kam ten svět spěje.


20.09.2010

Asi čekáte nějakou bombastičtější zprávu, ale přeci jenom - alespoň jsem sem plácnul recenze tří cigaretových značek, co jsem měl už rok naťukané v počítači. S pivy žádný update, SmokeR na to nějak kašle.


08.11.2009

Největší update za posledních 5 let! Tedy...přidal jsem sice jenom sedm nových značek, s tím "njvětším" updatem to ale bohužel bude nejspíš pravda. Snad se zlepším. Uvidíme.


08.07.2009

Je to ostudné sem psát jenom jednou za dva roky, ale přidal jsem alespoň troje nové cigarety. A dál? To je ve hvězdách...


28.10.2007

Stal se malý zázrak - na stránkách přibyly nové cigarety! Doufejme že se nejedná o ojedinělý záškub umírajícího, ale o slibný začátek dalšího růstu.


05.09.2006

I když žádné nové cigarety nepřibývají, chci alespoň upozornit na jednu drobnost: Tyhle stránky se konečně zbavili onoho "zeleného Comic Sans MS předpokoje", který do té doby zůstával z nostalgických důvodů. Nyní už je nejvyšší čas odhodit veškerou nostalgii do dáli a konečně se prokouřit ke světlým zítřkům.


17.03.2006

Po dlouhé době jsem přidal alespoň dvoje nové cigarety. Není to žádná sláva (což už se o pivní části nedá říci vůbec), všichni jsme poslední dobou nějací přetížení. Ale alespoň na to kouření nám naštěstí nějaký ten čas zbývá.


02.10.2005

Troje cigarety přibyly, další čekají ve frontě. Počet nových piv: 0.


16.06.2005


03.05.2005

Cigarety z Egypta, Německa i z Kutné Hory se mi už dlouhou dobu válí na stole a čekají na svůj den. Ten by měl nastat už brzo, máte se tedy na co těšit.

A ještě prosba: Jestli někdo umíte arabsky (= dokážete číst jejich znaky), ozvěte se mi prosím na můj email. Potřebuju dekódovat název oněch egyptských cigaret a nerad bych je pojmenoval "L__i_:iU" :-)


20.02.2005

Moc se toho sice neděje, nějaká nová cigára ale přesto přibyla. S pivem také nic zásadního, pijani už prostě vymřeli.


24.12.2004

Kolektiv autorů vám přeje hezké vánoce a spoustu tématických dárků pod stromečkem.


18.12.2004

Opět přibylo několik nových cigaret a jak už je na těhle stránkách tradicí, žádné nové pivo.


25.11.2004

Od dnešního dne se moje zoufalá grafická úprava stránek zobrazí v plné své kráse i v minoritních prohlížečích na jádře Gecko. Zasloužil se o to jeden pilný mraveneček ze Slovenska a já mu za to touto cestou děkuji.


25.10.2004

Nacpal jsem na stránky šet nových krabiček, které jsem ukořistil na svých cestách buďto já sám, nebo mi byly dovezeny jinými. Další dvě ještě budou následovat.

Mican


27.09.2004

Dneska slavíme takové malé výročí: Před rokem byly spuštěny tyhle stránky ve své nové (inteligentnější) podobě. Za tu dobu se událo mnohé a rád bych ty nejvýznamnější věci nějak shrnul:

  • Čtenářská obec se oproti minulým rokům nebývale rozšířila. Ano, každý týden sem přichází hledat poučení průměrně tři noví surfaři. Nedá se to samozřejmě srovnávat s návštěvností portálů nebo pornografických galerií, ale na stránky s tématikou společensky nepříliš akceptovaných aktivit je to velmi dobré. A navíc jsme toho dosáhli bez jakékoliv reklamy nebo propagace, což je ovšem moje chyba.
  • Nové funkce stránek (tedy hlasování a komentáře) sice nejsou využívány v takové míře jak jsem si původně představoval, vaše hlasy ale alespoň částečně dávají obraz o současné kuřácké společnosti. Je vidět, že některé značky mají dostatek loajálních příznivců, co je jsou ochotni hájit s neobvyklým entusiasmem. Výrobce naopak nepotěší, že novinky jsou přijímány dost vlažně a jejich práce tak přichází nazmar.
  • Už při letmém pohledu na právě zakoupenou krabičku cigaret je jasné, že se mnohé změnilo i na samotných cigaretách. Přibyly lákavé nápisy na krabičkách a místo "Full Flavor" a "Light" cigaret nyní máme cigarety "Red", "Blue" a "Silver". Brzy se jistě objeví ještě "Leaf Green" u mentolových a "Yellow: Pikachu Edition" u ultra-lehkých, neboť autor těchto vylepšení musí být Pokémony přímo posedlý. Na to si bohužel budeme muset zvyknout, zákonodárci zřejmě nemají příliš rozvinuté estetické cítění, nebo dokonce úctu k historickému odkazu.
  • Špatná akce (globální zdražení cigaret) zákonitě musí vyvolat i reakci dobrou a tou je nebývale velký počet nových značek levnějších cigaret. To je dobrá zpráva pro vás, protože můžete na tento krásný koníček vynakládat pořád stejné množství financí a nebudete se muset omezovat v něčem jiném. Snaha státních orgánů a EU tak vychází naprázdno: Kouří se stále dál, akorát větší svinstvo. Uvidíme co se stane po dalším zdražení a pak ještě po tom dalším...až budou stát Petry těch slibovaných 80Kč a lidé budou kouřit "Generické cigarety Tesco" za 30Kč za krabičku.
  • Rád bych napsal co se změnilo v oblasti piva, raději to ale hodím na bedra SmokeRovi. Snad jenom jedna věc: vypil jsem asi 10ml "piva" značky Frisco a chutnalo to plesnivý jablečný juice. Tím jsem svůj příděl piva na tuto pětiletku vyčerpal, další recenzi očekávejte v roce 2009.

Jak vidíte, svět kolem stránek a jejich témat stále žije. A minimalistický tým jejich autorů žije také. No, alespoň někdy.

Tak nám zachovejte přízeň i do budoucna, budeme se snažit i přes nepřízeň okolností tyhle stránky dále rozvíjet.
        Mican


15.09.2004

Zatímco hostinští vymýšlejí způsob, jak si za krabičku cigaret účtovat víc (známý prodej balíčků s krabičkou startek a zapalovačem za 80Kč), najdou se i případy opačné. Dneska jsem kupoval karton cigaret ve smíšeném zboží s čínským majitelem a cena kartonu byla o 19Kč nižší oproti plánu. Takovéto pokusy rozhodně chválím!


16.08.2004

Ze Slovenska ke mě dorazily troje cigarety, které jsem podrobil náročným testům. I když to v průměru nebyla až taková lahoda, něco dobrého se mezi nimi najde. Rychlé linky: 1, 2 a 3.